سرتیتر خبرها
بازدید ریاست محترم اداره صنعت معدن تجارت و هیئت ... بعداز گذشت حدود 12 سال بالاخره پروژه آسفالت کاری ... - 24 مهر 1397
اطلاعیه مهم اتحادیه خدمات خودرو شهرستان قدس اطلاعیه مهم اتحادیه خدمات خودرو شهرستان قدس بابت ... - 17 مرداد 1397
گشت مشترک بازرسان اتحادیه خدمات خودرو همراه با ... گشت مشترک بازرسان اتحادیه خدمات خودرو همراه با ... - 16 تیر 1397
اطلاعیه مهم مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت : از مردم درخواست داریم تخلفات را گزارش کنند / به ... - 18 مرداد 1397
لزوم نصب اتیکت و نصب قیمت کالا به طور واضح لزوم نصب اتیکت و نصب قیمت کالا به طور واضح در ... - 01 ارديبهشت 1397
تداخل صنفی تداخل صنفی یکی از معضلات بزرگ صنوف تداخل صنفی ... - 01 ارديبهشت 1397
صنعت معدن تجارت شهرستان قدس رئیس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان قدس و همچنین ... - 29 فروردين 1397
اتاق اصناف شهرستان قدس آقای کمالی رئیس اتاق اصناف از برگزاری انتخابات ... - 29 فروردين 1397

آنچه که شما باید درباره تسمه پروانه بدانید؟

تسمه پروانه، یک تسمه لاستیکی تقویت شده است که چرخش موتور را به سایر اجزاء مانند واتر پمپ، دینام، کمپرسور تهویه مطبوع و پمپ فرمان هیدرولیک منتقل کرده و باعث حرکت آنها میشود. ماشین شما ممکن است تسمه های جداگانه ای برای یک و یا چند جزء داشته باشد و یا ازچندین پولی و یا از تسمه های مارپیچ استفاده کند.تسمه ها قطعات نسبتاً ارزانی هستند که بهتر است در زمان خرابی، آسیب و یا فرسودگی، قبل از اینکه پاره شوند و از کار بیفتند، تعویض گردند. چرا که آنها بطور خاص باعث حرکت اجزاء زیادی میشوند و وقتی پاره شوند، ماشین کاملاً از کار می افتد.

چطور متوجه شویم که تسمه پروانه خراب است؟
 تسمه پروانه ها ( که در مواردی تسمه های V شکل و یا مارپیچ نامیده میشوند )، کمپرسور تهویه مطبوع، دینام، در بسیاری از وسایل نقلیه پمپ فرمان هیدرولیک و واتر پمپ را نیز به حرکت در می آورند. اگر این تسمه پاره شود، هیچ کدام از این بخشها کار نمیکنند. اگر تسمه ترک بخورد، فرسوده شود یا آسیب ببیند، ممکن است از روی پولی که در حرکت است، سر بخورد. در اینصورت هیچ یک از اجزاء جانبی نیروی کافی مورد نیاز را دریافت نخواهند کرد. در اینصورت ممکن است چراغ هشدار روشن شود. یک مکانیک واجد شرایط معمولاً میتواند با نگاه کردن به تسمه بگوید که نیاز به تعویض دارد یا خیر. 

چند وقت یکبار باید تسمه پروانه را تعویض کرد؟
تسمه باید در وسایل نقلیه ای که بیش از چند سال عمر دارند، حداقل سالی یکبار از بابت خرابی، بازدید شود و اگر نیاز بود تعویض گردد. اکثر خودرو سازان جهت بازدید تسمه در برنامه بازدیدهای دوره ای اینکار را انجام میدهند. اما زمان مشخصی برای تعویض آن مشخص نشده است. گرچه که این تسمه ها چندین سال عمر میکنند ولی ممکن است ترک بخورند و یا پوسیده شوند و حتی ممکن است پوسیدگی در سمتی از تسمه ایجاد شود که قابل رؤیت نباشد و از دید پنهان است.

چرا باید تسمه را تعویض کرد؟
اگر تسمه پاره شود، بدلیل از کار افتادن دینام، باطری شارژ نمیشود. سیستم تهویه هوای مطبوع از کار افتاده و هوای خنک بیرون نمیدهد. همچنین فرمان هیدرولیک نیز از کار می افتد. علاوه بر این، بدلیل عدم کارکرد واتر پمپ، موتور بیش از حد گرم میشود. 

 

اتحادیه خدمات خودرو شهرستان قدس

اتحادیه مکانیسین های شهرستان قدس

آمار سایت

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم