سرتیتر خبرها
بازدید ریاست محترم اداره صنعت معدن تجارت و هیئت ... بعداز گذشت حدود 12 سال بالاخره پروژه آسفالت کاری ... - 24 مهر 1397
اطلاعیه مهم اتحادیه خدمات خودرو شهرستان قدس اطلاعیه مهم اتحادیه خدمات خودرو شهرستان قدس بابت ... - 17 مرداد 1397
گشت مشترک بازرسان اتحادیه خدمات خودرو همراه با ... گشت مشترک بازرسان اتحادیه خدمات خودرو همراه با ... - 16 تیر 1397
اطلاعیه مهم مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت : از مردم درخواست داریم تخلفات را گزارش کنند / به ... - 18 مرداد 1397
لزوم نصب اتیکت و نصب قیمت کالا به طور واضح لزوم نصب اتیکت و نصب قیمت کالا به طور واضح در ... - 01 ارديبهشت 1397
تداخل صنفی تداخل صنفی یکی از معضلات بزرگ صنوف تداخل صنفی ... - 01 ارديبهشت 1397
صنعت معدن تجارت شهرستان قدس رئیس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان قدس و همچنین ... - 29 فروردين 1397
اتاق اصناف شهرستان قدس آقای کمالی رئیس اتاق اصناف از برگزاری انتخابات ... - 29 فروردين 1397

آیا دنده دستی سریع‌تر از اتومات است؟

هر کسی که می‌داند چطور با خودروی دنده دستی رانندگی کند و اخیرا به نمایشگاه خودرو سرزده باشد می‌داند که تولید خودرو با دنده دستی در حال کاهش است.بیشتر خودروسازان به دنبال ساخت خودرویی هستند که کارامد باشد. اما باید به این نکته توجه داشت که سیستم دنده دستی دیگر کارآمد بودن خود را از دست داده است. اکثر مردم معتقدند که خودروهای با دنده دستی حداقل در یک مورد برتری دارند و آن شتاب خودروست. اما متاسفانه باید گفت که این مورد واقعیت ندارد.

ساده است که فکر کنیم چرا مردم باورد دارند که خودرو با دنده دستی سریع‌تر است. خودروهای با دنده اتوماتیک قدیمی به ویژه آنهایی که دارای موتوری سنگین بودند گاها دچار کندی قابل توجهی می‌شدند اما امروزه اکثر مردم خودروهایی با دنده اتوماتیک را ترجیح می‌دهند و برخی از شرکت‌های خودروسازی، تولید برخی مدلهای خودرو را محدود به دنده اتوماتیک کرده اند و دیگر به سراغ مدل دنده دستی آن نمی‌روند. اما با این وجود، طراحان و خریداران خودروهای اسئورت ترجیح می‌دهند که به سراغ دنده دستی‌ها بروند و از آنها لذت ببرند. 
 
ممکن است در گذشته خودروهای دنده دستی سریع تر بوده باشند چرا که قدرت انتخاب بیشتری به راننده می‌دادند اما امروزه با پیشرفت فن‌آوری و طراحی بهینه موتورهای خودرو، دنده های اتوماتیک به راحتی میتواند در عملکرد و سرعت از دنده دستی پیشی بگیرند. جعبه‌دنده متغیر پیوسته (CTV) بسیار سریع تر از دنده اتومات می تواند دنده را تعویض کند و بسیاری از خودروسازان در حال استفاده از این سیستم به عنوان اصلی‌ترین آپشن خودروهایشان کرده اند. 
 
 
تقاضا برای خودروهای دستی قطعا تولید این گونه خودروها را حفظ خواهد کرد. اما باید به این نکته توجه کرد که اگر خودروهای دنده دستی سریع‌تر عمل می‌کردند شرکت هایی از قبیل فراری به دنبال تولید خودروهایی با دنده اتوماتیک نبودند. 

اتحادیه خدمات خودرو شهرستان قدس

اتحادیه مکانیسین های شهرستان قدس

آمار سایت

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم